“Cemiyet ” yayında

Muğla’da gazetecilik sektörünün en köklü meslek örgütü olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’nin ilk gazetesi olan “Cemiyet” yayın hayatına başladı.

Haber Merkezi

25 Nisan 2015 tarihine göreve seçilen Süleyman Akbulut başkanlığındaki Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun cemiyetler arasında logolar birliği sağlanması talebiyle yeni bir logo değişikliği kararı alarak işe başlayan MGC yönetimi, daha sonra çok kısa bir süre içerisinde cemiyet yönetim hizmet binasını daha modern çizgilere sahip bir fiziki alana taşıyarak, üyelerinin daha iyi şartlarda temsil edilmesi yönünde önemli bir adım attı.

Yeni hizmet ofisinin açılışını yoğun bir katılımla gerçekleştiren MGC yönetimi, göreve geldiği 8 aylık süre içerisinde üyeleri ve meslektaşlarına da yerinde ziyaretler gerçekleştirirken, 2016 yılına da bir ilki gerçekleştirerek “merhaba” diyor. 1989 yılında kurulan ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun da kurucu cemiyetleri arasında yer alan Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni bülteni “Cemiyet” yeni yılla birlikte yayın hayatına başladı. Periyodik olarak yayınlanacak olan MGC’nin ilk yayın organı “Cemiyet”te, yönetim kurulunun etkinlikleri, köşe yazıları ve gündeme ilişkin haberler yer alıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Akbulut, “Sadece tabelada ismi yazılı olan bir meslek örgütü olmak istemiyoruz. Dinamik ve çoğulcu bir yönetim anlayışıyla yaklaşık 8 ay önce göreve başladık. Her kesime karşı aynı mesafedeyiz. Çalışmalarımız kapsamında faaliyetlerimizi daha etkin bir şekilde aktarabilmek için sesimiz olmasını istediğimiz bir yayını hayata geçirmek istedik ve bunu da başardık. Yönetim olarak ‘Cemiyet’ adını verdiğimiz gazetemizi çıkartarak, bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Görev süremiz içinde daha pek çok yeniliğe imza atacağımızı düşünüyorum. Bu yayının hayata geçmesinde ve diğer çalışmalarımızda bize güç veren, yanımızda duran, desteklerini esirgemeyen ve emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ