Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nde yeni dönem

Muğla Gazeteciler Cemiyetinin 12. Olağan Genel Kurulunda beklenen kan değişimi gerçekleşti. Yeni Yönetim Süleyman Akbulut Başkanlığında oluşurken, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevini 23 yıldan bu yana sürdüren Ünal Türkeş, Cemiyet’in Onursal başkanlığına getirildi.

Haber Merkezi

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Derneği 12. Olağan Genel Kurulu 25 Nisan 2015 tarihinde, Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde gerçekleşti. Genel Kurula CHP 22. ve 23. Dönem Muğla Milletvekili Prof. Dr. Gürol Ergin, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Başkan Yardımcıları, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve gazeteciler katıldı.

Genel Kurul Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün açış konuşmaları ile başladı. Başkan Gümüş konuşmasında, “Gazetecilik zor bir zanaat. Hele ülkemizde bu işi yapmak daha da zorlaştı. Düşündükleri ve düşündüklerini yazdıkları için hapislerde yatan basın mensupları, gazetelerini çıkarmak için abonelik, traj ve resmi ilanlardan alınan paylar, sigortalı basın mensubu sayısı gibi türlü şartlara göğüs geren gazeteler, gazeteciler yani sizler, yine de bu önemli misyonu yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Sizlerin mesai mevzuu gözetmeden, gece gündüz her şartta görev peşinde koşmanız, halkı bilinçlendirmek adına verdiğiniz mücadele her türlü takdirin üzerindedir.” dedi.

Daha sonra konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Cemiyete 23 yıl başkanlık yapmış Ünal Türkeş çok değerli bir büyüğümüz. Ken-disi yıllarca Muğla için ve Muğla basını için büyük uğraşlar verdi. Bizde Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde herkesin onun bilgi ve birikimlerinden faydalanması için bir yer açıyoruz. Burada Ünal Türkeş’in Muğla için kaleme aldığı kitapları, fotoğrafları kısacası yılların birikimi ve belgeleri yer alacak. Bunun çalışması içerisindeyiz. Kendisin-den bayrağı devralan yeni yönetim kuruluna başarılar dilerim” dedi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ünal Türkeş’e bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

Daha sonra Muğla Gazeteciler Cemiyetinin 12. Olağan Genel Kurul seçimleri yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına Süleyman Akbulut seçildi. Süleyman Akbulut Başkanlığındaki Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: “Ferit Topaloğlu, Kadir Tamer, Kenan Gürbüz, Yüksel Savaş, Erkan İlik ve Fatih Bozoğlu.”

PAYLAŞ