Hür Düşünce Platformu Cemiyet Başkanlarını konuk etti

HÜR Düşünce Platformu Ağustos ayı buluşması Bağlarbaşı Restoran’da gerçekleştirildi. Ergun Şahinalp dönem Başkanlığı’ndaki platformun Ağustos toplantısının konukları Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Süleyman Akbulut ile Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan oldu.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Hür Düşünce Platformu Dönem Başkanı Ergun Şahinalp geleneksel olarak gerçekleştirdikleri toplantılarda her ay çeşitli sektörlerden veya kamu kurum ve kuruluşlarından temsilcileri ağırladıklarını ve bu temsilcilerin verdiği bilgiler ışığında fikir alışverişinde bulunduklarını dile getirdikten sonra sözü Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut’a bıraktı.

Mesleksel yaşantısı hakkında kısa bir açıklama yapan Başkan Akbulut, göreve geldikleri tarihten itibaren Muğla’daki meslek çıtasını yükseltmeye yönelik çalışmalara önem verdiklerini, bunun yanında Muğla için yapılacak çalışmalarda her kesimle paydaş olabileceklerinin altını çizdi.

Gazetecilik mesleğinin etik değerler çerçevesinde ve karakter esaslı yapılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Akbulut, görev dönemleri boyunca kamuoyunun daha etkin bir gazeteci örgütü tanıyacağını, meslektaşlarının da gözü kulağı ve sesi olacaklarını dile getirdi.

Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan’da yeni bir oluşum olduklarını, faal gazetecilik yapan kişilerin oluşumlarında yer almalarını özellikle benimsediklerini söyledi.

Her iki konuk platform üyelerinin sorularını da cevaplandırdı. Karşılıklı fikir alışverişlerinin de bulunulduğu gecenin sonunda dönem başkanı Şahinalp, Akbulut ve Kaytan’a birer teşekkür plaketi takdim etti.

PAYLAŞ