Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yeni Yerinde

????????????????????????????????????

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin Zihni Derin İş Merkezi’ndeki yeni hizmet ofisi düzenlenen törenle açıldı.

1989 yılında kuru-lan Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’nin yeni hizmet ofisi tören-le açıldı. Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Zihni Derin İş Merke-zi’ndeki törene Vali Amir Çiçek ve Kaymakam Zeki Arslan’ın yanısıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Har-mandar, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetin-kaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş,Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan,  daire müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, törende yaptığı açış konuşmasında 25 Nisan 2015 tarihinde genç bir kadroyla görevi devraldıklarını belirterek, çalışmaya önce yaşam alanı oluşturarak başladıklarını anlattı. Başkan Akbulut, “Arkadaşlarımızla yoğun bir çalışma temposu içerisine girerek, bugün bu nezih ortamı meslektaşlarımızın hizmetine sunduk. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Kapımız tüm meslektaşlarımıza açık. Muğla Gazeteciler Cemiyeti bundan böyle daha ferah ve modern bir mekanda temsil edilecek” dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Karaca ise Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 25 Nisan’da gerçekleştirilen kongresine katıldığını hatırlatarak, “Genel kurulun ardından geçen 2,5 aylık süre içinde böyle bir mekanın kazandırılması önemli. Buraya geldiğimde cemiyetin fiziki şartlarının yerinde olmadığını gördüm ve bu duruma çok üzüldüm. 2,5 ay gibi kısa sürede böyle bir yer kazandırdıkları için yönetim kuruluna teşekkür ediyor, belli kurum ve kuruluşlardan destek almadan cemiyete böyle bir yer kazandırmalarından dolayı da ayrıca kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Amir Çiçek’te konuşmasında demokrasilerde basının yeri ve önemine vurgu yaptı ve Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Konuşmaların ardından açış kurdelesi, törene katılan protokol tarafından toplu olarak kesildi.

PAYLAŞ