MGC Yönetiminden Vali Çiçek’e Ziyaret

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti. Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimini kabul eden Vali Çiçek,  “Muğla basınının güçlenmesinde cemiyetin büyük rolü olacak” dedi.

Haber Merkezi

25 Nisan 2015 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul ile Süleyman Akbulut başkanlığında oluşan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti. Vali Çiçek, “Muğla’daki yerel basının güçlenmesi, söz sahibi olması, inovasyonun ön planda tutulması, nitelik açısından kamuoyunu etkileme, ulusal kamuoyunda daha güçlü olmasında cemiyetin büyük bir rolü olacak” derken, Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut, basın sektöründe emek veren basın mensuplarının mesleki anlamda gelişimlerini sağlama konusunda eğitim çalışmalarına önem vereceklerine vurgu yaptı.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Derneği yeni yönetim kurulu üyeleri Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti. Heyette Muğla Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Süleyman Akbulut Muğla Gazeteciler Cemiyeti Derneği Yönetim Kurulu 2. Başkanı Kadir Tamer, Genel Sekreter Kenan Gürbüz, Sayman Ferit Topaloğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Bozoğlu yer aldı. Ziyarette yaptığı konuşmada yeni yönetime başarılar dileyen Vali Çiçek, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nin tarihi çok eskiye dayanan ve tecrübesi olan bir dernek olduğunu söyledi.

Haberin kaynağından doğru bilginin alınması konusunda basının her zaman yanında olduğunu vurgulayan Vali Çiçek, “Muğla’daki yerel basının güçlenmesi, söz sahibi olması, inovasyonun ön planda tutulması, nitelik açısından kamuoyunu etkileme, ulusal kamuoyunda daha güçlü olmasında cemiyetin büyük bir rolü olacak. Diğer bir konu da dayanışma yaparak muhabirlerin mesleki anlamda yetiştirilmesi. Haberin doğru ve nitelikli olması açısından bu konu çok önemli” diye konuştu.

Cemiyet üyelerinin ve basın sektöründe çalışan personellerin yetiştirilmesi konusunda cemiyete büyük görev düştüğünü dile getiren Vali Çiçek, Valilik olarak eğitim konusunda yapılan projelerde çeşitli fonlardan destek sağlanması suretiyle paydaş olabileceklerini belirtti. Hareketli, ileriyi gören, devamlı vizyon ortaya koyan Muğla medyasının olmasında cemiyetin büyük katkısının olacağına inandığını kaydeden Vali Çiçek, “Genç, enerjik, sinerji alabilen,  inovasyona önem veren, ileriyi görebilen, bu işi gönülle yapacak arkadaşlar olduğunuza inanıyorum. Yeni yönetiminizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Muğla’nın turizm kenti olması sebebi ile çok dikkat çeken bir il olduğunu vurgulayan Vali Çiçek, Muğla’nın tanıtılmasında basın mensuplarına büyük görev düştüğünü belirtti. Yapılan haberlerin doğru yapılması ve Muğla’ya zarar verebilecek haberler konusunda dikkatli olunması konusunda basın mensuplarına büyük sorumluluk düştüğünü aktaran Vali Çiçek,  yerel basının bulunduğu bölgede ekonomi, sosyal yaşantı, sosyal bütünleşme ve dayanış-maya katkı sağlaması açısından önemli bir etmen olduğunu vurguladı. Muğla Gazeteciler Cemiyeti Derneği Olağan Genel Kurulu’ndan sonra genç bir yönetimle göreve başladıklarını kaydeden Başkan Süleyman Akbulut ise yaptığı konuşmada, Muğla basının sorunlarının çözümü, derneğin daha aktif bir şekilde üyelerine ve kamuoyuna hizmet etmesi için bundan sonraki süreçte çaba sarf edeceklerini belirtti.

Özellikle basın sektöründe emek veren basın mensuplarının mesleki anlamda gelişimlerini sağlama konusunda eğitim çalışmalarına önem vereceklerini dile getiren Akbulut, “Habersel ya da mesleki açıdan kaliteyi yakalamak anlamında eğitime önem veriyoruz ve bu doğrultuda çalışmalar yapmık istiyoruz. Biz bugüne kadar yapılanmayanların yapılması konusunda heyecanlı bir ekibiz. Sizlerin desteğini çok yakınımızda hissetmek istiyoruz” dedi.

Akbulut ayrıca, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Derneği’nin çıtasını daha da yukarılara taşımayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi. Vali Çiçek’le bir süre sohbet eden heyet, daha sonra makamdan ayrıldı.

PAYLAŞ