Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nden Saatcı’ya ziyaret

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) yönetim kurulu, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti.

Haber Merkezi

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) yeni yönetimi Fethiye’de çeşitli ziyaretlerde bulundular.  25 Nisan 2015 tarihinde Muğla’nın Menteşe ilçesinde düzenlenen olağan genel kurul ile Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı görevine seçilen Gazeteci Süleyman Akbulut ile yeni yönetim kurulu üyeleri;  Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret ettiler.

Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette bir konuşma yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Süleyman Akbulut “Başkanımızın başarılı çalışmalarını Muğla’dan çok yakından takip etmekteyiz.  Bu zaman içerisinde; bir çok yerde yan  yana geldik fakat  yönetim kurulu olarak kendisine ilk ziyaretimiz. Daha çok yeni, çiçeği burnunda bir yönetimiz. Genç ve dinamik bir ekiple yola çıktık. Bu anlamda çalışmalarımıza büyük bir şevkle başladık. Yeni dernek binamızı oluşturduk, geleneksel ödül gecemizi yoğun bir katılımla, her kesimi kucaklayarak düzenledik. Muğla’da protokol düzeyinde ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.  Hem üyelerimize hem de başkanlarımıza nezaket  ziyaretleri gerçekleştirmekteyiz. Yerinde ziyaretleri önemsiyoruz. Amacımız; meslek ve meslektaşlarımıza yönelik bir farkındalık oluşturmak ve üyelerimize bir meslek örgütünü çatısı altında olduklarını hissettirmek. 24 saat arkadaşlarımızın emrindeyiz. İsmimizin başına başkanlık  unvanı  gelsin egosunda değiliz. Fethiye Belediyesi’ni de çalışmalarımızda yanımızda görmeyi çok isteriz. Sayın Başkan Saatcı ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, MGC’nin yeni yönetim kuruluna başarılı bir çalışma dönemi diledi. Başkan Behçet Saatcı konuşmasında “Basın mensubu arkadaşlarımız  zaten bizim çalışma arkadaşlarımızdır. Belediyemizin her türlü arşivleri ve belgeleri her zaman arkadaşlarımıza Allah var, sonuna kadar açıktır. Basın, her zaman için organize olmuş bir güç,  büyük güçtür. Her ne kadar ülkemizde dördüncü güç gibi nitelendirilirse de; Türkiye’de eskiden  birinci güç idi. Şimdi geldiğimiz noktada ise modaya uydu ve maalesef;  siyahbeyaz olarak ikiye ayrıldı. Basın gerçekten özgür kendi düşüncesini  aktarırsa,  vatandaşta;  kendi işine geleni ve istediğini alıyor ama şartlı refleks oluşturmaya çalışırsa; bu ters tepki görüyor. Yani her gün kendi reklamını yaparsan,  bu ters tepki veriyor. Her gün Behçet Saatcı ekrana çıksa ve gazetede manşet olsa bundan dolayı tepki doğuyor.  Halbuki  Türkiye genelinde basının; tuttuğu siyasi partinin propaganda aracı gibi  demir perde ülkelerinin ‘Pravda gazeteciliği’ gibi gazetecilik yapacağına; bağımsız, özgür ve halka tercihleri sunup, tercihini halka bırakan yayın anlayışı her zaman tercihimizdir” dedi.

PAYLAŞ